One UI 5, nejnovější verze mobilního rozhraní společnosti Samsung, přináší spoustu skvělých nových funkcí. Od vylepšených funkcí fotoaparátu a úprav fotografií až po zdokonalené přizpůsobení a lepší přístupnost – One UI 5 obsahuje nové výkonné funkce, které vám usnadní život. Přečtěte si další informace o klíčových funkcích rozhraní One UI 5.

Fotoaparát a galerie

Fotoaparáty v zařízeních Galaxy byly vždy jednou z jejich klíčových vlastností. A nyní jsou v uživatelském rozhraní One UI 5 lepší než kdykoli předtím. Režim Pro obsahuje ikonu, na kterou můžete klepnout a získat tipy, jak co nejlépe využít všechny různé objektivy, možnosti a ovládací prvky. A když už mluvíme o režimu Pro, je nyní vybaven histogramem pro úpravu jasu snímků, abyste mohli dosáhnout dokonalé expozice. V uživatelském rozhraní One UI 5 jsme minimalizovali lištu zoomu, takže se lépe používá jednou rukou. Teleobjektiv můžete použít také v režimu Jídlo, takže můžete pořizovat detailní snímky svých lahodných výtvorů.

Přizpůsobte si alba, která se zobrazují v Galerii, a vyberte si, která se zobrazují jako výchozí, nebo skryjte alba, která používáte méně často. Pokud se vám některá alba zdají být vhodnější dohromady, můžete je sloučit do jednoho alba!

Váš telefon podle vašich představ

One UI 5 ještě více usnadňuje přizpůsobení telefonu. Můžete si vybrat až ze šestnácti různých barevných motivů, které budou ladit s vaší tapetou, nebo si vybrat jeden z krásných přednastavených barevných motivů. Zamykací obrazovku lze také velmi snadno přizpůsobit – stačí klepnout a podržet a vybrat tapetu, styl hodin, nastavení oznámení a další. Přizpůsobení můžete posunout ještě dále a nastavit pro každý z kontaktů jiné pozadí hovoru. Na první pohled tak uvidíte, kdo vám volá.

A když už mluvíme o přizpůsobení, v uživatelském rozhraní One UI 5 si můžete klávesnici dokonce přizpůsobit podle sebe tím, že si vyberete, které klávesy a interpunkční znaménka se zobrazí vedle mezerníku ve spodní řadě klávesnice. Máte také možnost změnit rozmístění emoji, nálepek a dalších tlačítek na klávesnici.

Extrakce a skenování textu

Pokud máte obrázek obsahující text, který potřebujete použít ve zprávě nebo dokumentu, může být opravdu nepříjemné ho celý vypisovat. Teď už to není potřeba! Extrahujte text z jakéhokoli obrázku nebo snímku obrazovky a pak jej vložte přímo do zpráv, e-mailů, dokumentů…

A nejde jen o extrakci textu pro použití ve zprávách. Pokud je v obrázku nějaký text, zobrazí se vám doporučené akce na základě toho, co v něm je. Pokud je tedy na obrázku webová adresa nebo telefonní číslo, budete moci klepnutím navštívit webovou stránku nebo zavolat na dané číslo.

Nová funkce Bixby Routines 

Bixby Routines je skvělá funkce, která vám pomůže automatizovat celou řadu věcí ve vašem telefonu. S uživatelským rozhraním One UI 5 máte k dispozici více rutin, více režimů a více svobody! Obrazovka Discover byla zjednodušena, což usnadňuje vyhledávání přednastavených rutin. A pokud si chcete nastavit vlastní rutiny, je k dispozici ještě více podmínek a akcí, které můžete použít! Rutiny můžete spustit, když aktivujete režim letadla nebo zapnete mobilní hotspot. Mezi nové akce patří otevření dvojice aplikací a nastavení vyvážení levého a pravého zvuku.

Abyste vždy věděli, co se děje, budou všechny aktuálně spuštěné rutiny zobrazeny v horní části obrazovky. Můžete tak provést všechny potřebné změny, nebo dokonce rutinu vypnout.

V uživatelském rozhraní One UI 5 je tolik zajímavých nových funkcí, že nejlepší způsob, jak si je všechny prohlédnout, je vyzkoušet je! Můžete se také podívat na naše nejčastější dotazy týkající se novinek v uživatelském rozhraní One UI 5, kde najdete všechny podrobnosti.

Už jste si vyzkoušeli One UI 5? Dejte nám vědět v komentářích, co si o tomto rozhraní myslíte!