V dnešním článku vám představíme všemožné příslušenství k různým našim produktům. Jsou sice vždy plnohodnotně použitelné i samy o sobě, nevyrábíme žádné polotovary, ale opravdu věříme, že příslušenství se u různých zařízení v různých situacích velmi hodí.

I když jsme si tedy vědomi toho, že nadpis zní velmi „marketingově“, myslíme, že je to tvrzení se zlepšením života ospravedlnitelné. Posuďte sami.


Mobilní telefony: Bezpečí, energie i nové možnosti
Ke svému smartphonu Galaxy si můžete pořídit celou řadu užitečných doplňků. Rozdělili jsme je do několika kategorií podle využití.

Flipove_pouzdro.jpgDruhá kůže jako ochrana

Kryt_poutko.jpg

Předpokládáme, že smartphonem ani tabletem neházíte, nehrajete s ním fotbal ani jím nedrhnete chodník. I ten nejopatrnější uživatel ale může mít v kapse hrubé nečistoty, například zrnka písku (nebo v ní zapomenout klíče), zavadit telefonem o zeď nebo futro, případně ho omylem upustit.

 

Sice vyrábíme čím dál odolnější smartphony, kryté špičkovými skly a obrněné hliníkovými rámy, ale přesto jsou a z principu i budou náchylné na poškození. 

Nenabízíme samozřejmě kouzelné příslušenství, které by telefon se stoprocentní jistotou ochránilo před pádem ze střechy mrakodrapu. Pokud ale svému mobilnímu miláčkovi pořídíte ochrannou fólii na displej a kryt či zavírací pouzdro, zvýšíte šance, že přežije menší, „normální“ nehody.

 Když pak mobil hodíte do tašky ke klíčům, měla by v ideálním případě utrpět poškození nanejvýš vyměnitelná fólie, zatímco displej pod ní zůstane jako nový. Pokud smartphone nebo tablet v pouzdře při otáčení odřete o stěnu domu, možná si poškrábete pouzdro, ale samotný telefon přežije bez úhony (navíc můžete zvolit kryt s poutkem, takže vám při tom mobil nevypadne z ruky). A pokud si pořídíte rovnou zavírací pouzdro, můžete tím koneckonců získat i další výhody – například praktickou kapsu na kreditní kartu nebo integrovaný stojánek. 

A mimochodem může být ta „druhá kůže“ opravdu kožená. V designu a speciálních požadavcích se nemusíte omezovat. Kůže, nebo silikon? A má ten silikon být průhledný, aby vyniknulo barevné provedení telefonu, nebo si pořídíte více různobarevných krytů a budete je slaďovat se svým outfitem? Chcete již zmíněné poutko? Co nejtenčí ochranu, nebo robustní kryt zvyšující odolnost? Abychom citovali píseň „Prodavač“ od Michala Tučného: „Co kdo chcete, tak to máme.“


Energie kdekoli a kdykoli 

Snímek obrazovky 2023-06-14 v 17.02.10.png

Víte, co je dnes ještě důležitější než kapacita baterie v mAh a udávaná výdrž? Rychlonabíjení. V době, kdy můžete za několik minut nabít telefon o několik desítek procent, je čím dál užitečnější mít nabíječky doma (klidně i vícero), v práci, ve škole i jinde, kde se pohybujete. A opravdu doporučujeme, aby podporovaly rychlé nabíjení, pokud ho tedy podporuje váš telefon.

Život je pak snazší. Zapomněli jste smartphone nabít? Než se obléknete, vyčistíte zuby a sbalíte věci, máte třeba + 30 % kapacity. V autě můžete mít klidně puštěnou navigaci, a rychlonabíječka stejně přidá další procenta. V práci můžete klidně vyřizovat hovor (bez rušivého kabelu) a odkládat telefon na bezdrátovou nabíječku… Ty moderní zvládnou bez problému – a bez drátů – nabíjet i dvě zařízení zároveň.

A co uprostřed džungle? Nebo (buďme realističtější) uprostřed „městské džungle“ na dovolené? Nebo při túře po hlubokých lesích? Pak přijde na řadu powerbanka, v níž se mohou skrývat klidně 2–4 plná dobití. Navíc i powerbanky dnes mohou nabídnout rychlé nabíjení a postarají se o dobití až tří zařízení současně.


Opravdu něco „navíc“

S_Pen.jpg

Nabíječkou jsme vás asi nepřekvapili, ale věděli jste, že k mobilu si můžete pořídit i klávesnici a že přikoupitelná klávesnice u tabletů může posloužit i jako pouzdro se stojánkem a nabízet touchpad, takže ho vlastně přetvoříte v notebook? (Mimochodem jsme ho tak loni několik týdnů testovali.)

Ani chytré pero S Pen není výsadou jen těch modelů, které ho mají přímo vestavěné ve svém těle. I k jiným smartphonům a tabletům si můžete S Pen přikoupit a užívat si možnost komfortně pořizovat ruční poznámky nebo kreslit náčrtky i umělecká díla. A nebojte se, že ho ztratíte – stačí pořídit pouzdro, které na něj má vyhrazený prostor.
Posledním, ale možná nejzábavnějším kouskem příslušenství je chytrý přívěsek Galaxy SmartTagTo, k čemu ho připevníte, už nikdy nebudete hledat – ať už půjde o klíče, batoh, nebo třeba domácího mazlíčka. Díky síti Galaxy Find Network můžete ztracenou věc najít i v případě, že jste ji ztratili třeba stovky metrů daleko. A pokud naopak marně hledáte drobnost zastrčenou někde v hromadě nepořádku, bude vás až k úplnému cíli navádět rozšířená realita přes technologii UWB.(Mimochodem připomínáme možnost pořídit sadu více SmartTagů, která je výhodnější než nákup po jednom kusu.)

SmartTag.jpg

 

I wearables jsou vlastně příslušenství

Galaxy_Buds2_Pro.jpg


Luxusní sluchátka a superchytré hodinky jsou samozřejmě na úplně jiné úrovni než kryty a kabely – nositelná elektronika je celou samostatnou kategorií mobilních zařízení. Přesto je technicky vzato můžeme zařadit mezi „doplňky“ k chytrému telefonu.


Hodinky Galaxy Watch nepochybně znáte – ostatně několikrát jsme si je představovali a nedávno jsme o nich psali článek s osobními dojmy. Jsou vaším soukromým trenéremterapeutemvýživovým poradcemosobním asistentem… A také jimi například můžete bezpečně platit v obchodě.

Sluchátka Galaxy Buds nabídnou nejen skvostný zvuk, vyladěný experty z AKG, ale hlavně jsou díky svému „true wireless“ provedení nepřekonatelné praktická. Kabel totiž nevede ani do nich ze smartphonu, ani nespojuje samotná sluchátka. Ať už běžíte maraton, nebo ležíte v posteli, nesvazují vás žádné dráty, a přesto si můžete užít opravdu prvotřídní audio.

 

Televizory: Ještě lepší design i zvuk

Snímek obrazovky 2023-06-14 v 14.28.18.png

I televizory sice dorazí v krabici kompletní, připravené k plnohodnotnému používání, ale s příslušenstvím můžete svůj zážitek ze sledování (a nejen z něj!) povýšit na ještě vyšší úroveň.

 

Otocny_drzak.jpg

Na zeď, nebo na designový stojan?

Televizor můžete postavit například na zem nebo na skříňku na dodávané „noze“. Proč ne. Ale co takhle postavit ho do středu místnost na třínohý stojan, který evokuje malířské studio?


A co kdybyste zvolili tradičnější zavěšení na zeď, ale s opravdu hodně netradičními možnostmi navíc? V nabídce máme i držáky na zeď, které dokážou televizor automaticky otáčet na výšku. (Což se hodí například při sledování mobilních videí nebo reelů na sociálních sítích apod.) 

Pokud je to na vás moc, vybíráme z nabídky úplný základ, ale v nejlepším možném provedení. Zavěste televizor opravdu těsně ke zdi, podobně jako obraz, pomocí bezmezerového držáku. A pokud zrovna nemáte možnost vést kabeláž skrytou dutinou ve stěně, nahraďte shluk kabelů jedním, „neviditelným“ kabelem. Ten nerušeně povede od televizoru ke skryté skříňce One Connect (může být třeba ve skříni) a až do té zapojíte veškeré své příslušenství, jakou jsou přehrávače či konzole.

Invisible_kabel.jpg

Nebo chcete TV podle potřeby naklápět?

Způsobů, jakými televizor integrujete do vybavení a dekoru domácnosti, je bezpočet. Nenápadně, extravagantně, konzervativně, moderně, … Vězte, že máte na výběr.

 

Je to obraz? Je to televizor? Je to obojí!

The_Frame_ram.jpg

Vlastní kategorii pak představují výměnné rámy pro The Frame. Jak možná víte, máme celou kategorii lifestylových televizorů; unikátních modelů s výjimečným designem a funkcemi (trochu starší, ale stále použitelný článek najdete zde). The Frame působí jako obraz, a to vzhledem i funkcemi (dokáže zobrazovat vaše oblíbená umělecká díla – obrazy i fotografie).

A právě k Framu si můžete pořídit zmíněné výměnné rámy v různých barvách a profilech. Jsou magnetické, takže výměna je opravdu okamžitá a vy můžete mít na stěně každý měsíc jiné umělecké dílo s dokonale sladěným rámem.Proměňte obývák v kinosál

Soundbar_HW-Q990C.jpg

Podobě jako u smartphonů, i tady můžeme pod příslušenství schovat celou samostatnou kategorii špičkové elektroniky – soundbary.


I ty urazily pořádný kus cesty od časů „domácích kin“. Například můžete po místnosti rozmístit jen čtyři „bedýnky“, které zapojíte do zásuvky, ale mezi nimi samotnými nemusíte natahovat žádné kabely; jsou plně bezdrátové. A v těch čtyřech bedýnkách se skrývají různě nasměrované a dokonale vyladěné reproduktory, které zajistí například až 11.1.4kanálový zvuk. Ano – opravdu bezdrátově.
Navíc nepřijdete o zvuk ze samotného televizoru; díky řešení Q-Symphony může posloužit jako další reproduktor, dokonale synchronizovaný s těmi ostatními.

 

Soundbar_HW-Q990C_2.jpg

Soundbar přitom bezproblémově komunikuje nejen s našimi televizory, ale i dalšími zdroji hudby (a celou chytrou domácností). Audio se navíc umí samo vyladit tak, aby znělo dokonale v konkrétním prostoru, kam přístroj umístíte, a soundbar nabízí různé režimy zvuku na základě toho, co právě přehrává. Ať už si budete pouštět symfonii ze Spotify z mobilu, nebo hrát střílečku na konzoli připojené k TV, poslouží na jedničku.Spotřebiče: V první řadě pohodlí

Celkově je asi kategorie domácích spotřebičů nejméně „vzrušující“, ale přesto bychom chtěli zmínit několik doplňků k hlavním produktům, které byste mohli ocenit každý den. A nebojte, čisticím hadříkům na lednice a podobným drobnostem se věnovat nebudeme (i když samozřejmě údržbu spotřebičů doporučujeme brát vážně).Pračky a sušičky: Příslušenství pro vaše záda

Schválně, napadá vás nějaké příslušenství k pračce? Nedivíme se, pokud ne, ale věříme, že po přečtení následujícího odstavce vám v hlavě uvízne existence sofistikovaných mezikusů, které se dávají mezi pračku a sušičku, když je stavíte na sebe.

 

Mezikus.jpg

V čem je ten kus plastu „spešl“? Nabízíme modely s výsuvnou deskou, na kterou si můžete odložit koš s prádlem. Tento článek píše třicátník, ale už i moje záda by ocenila, kdybych se pro prádlo (hlavně mokré) nemusel ohýbat. Je to na pohled opravdu jen drobnost, detail, vychytávka… jakmile ale jednou mezikus s deskou pořídíte, nebudete už nikdy chtít prát a sušit jinak.

Povyšte vysavač na speciální edici

Turbo_kartac.jpg


K vysavačům (nejen našim, ale všem) se samozřejmě prodávají spotřební doplňky, jako jsou filtrysáčky, případně náhradní baterie k těm akumulátorovým. K sofistikovaným modelům, jako je náš tyčový vysavač Jet (naše osobní dojmy zde) nebo robotický Jet Bot (i ten jsme zkoušeli), ale nabízíme i celou řadu příslušenství, které zásadně rozšiřuje jejich funkčnost.

Vysypaci_stanice.jpg

V příslušné kategorii najdete například dodatečné nástavce (na tvrdé podlahy, na koberce, mopovací hubice, turbokartáč), a dokonce můžete zvlášť přikoupit i automatickou vysýpací stanici, která z nádoby na prach vysaje nečistoty mnohem hygieničtěji, než kdybyste ji vysypávali. A když říkáme „mnohem hygieničtěji“, tak tím myslíme až 400×. K tomu dospěly laboratorní testy, které srovnávaly emise ultrajemného prachu při použití stanice a při ručním vysypávání do odpadkového koše.

Když si k vysavači pořídíte třeba turbokartáč a zmíněnou stanici, můžete si tak vytvořit vlastní „limitovanou edici pro alergiky“. Fantazii se meze nekladou a příslušenství k vysavačům opět nabízíme spoustu.

 

 

 

 

Doufáme, že jste díky našemu článku objevili i příslušenství, o jehož existenci jste neměli ponětí. Jaké byste nejvíc ocenili u sebe doma?mfortnější, než kdybyste začínali s prázdným telefonem.