Rádi se chlubíme naším propracovaným ekosystémem obecně a naším mobilním uživatelským rozhraním One UI. Dnešní článek vlastně kombinuje obě témata. Pojďte se s námi podívat na 10 našich nejlepších aplikací. Pomůžou vám v práci, při studiu, obecně při sledování zdraví, při práci s fotkami i například s diagnostikou telefonu…

  

 

Galaxy Store (a Galaxy Themes)

Galaxy Store.jpg

Hlavním obchodem s aplikacemi pro Android je sice Play Store od Googlu, ale vlastní Galaxy Store máme i my. Stojí přitom za (pravidelnou) návštěvu, protože v něm najdete exkluzivní nabídkyslevy na placený obsah i přímo v aplikaci (nebo třeba extra dlouhé zkušební doby u oblíbených aplikací), speciální verze aplikací „pro Samsung“ a další unikátní výhody. Návštěvu doporučujeme, ať už řešíte něco „kancelářského“, nebo se poohlížíte po špičkové mobilní hře.

Za zmínku pak stojí, že Store není jediný „obchod“ na vašem zařízení Galaxy. Z hlavní obrazovky i přes nastavení se můžete prokliknout do Galaxy Themes, kde najdete bezplatné i placené motivy, pozadí, ikony, fonty, motivy pro Always-On displej… Vzhled prostředí telefonu můžete přizpůsobit mnohem detailněji, než by se na první pohled zdálo.

Samsung SmartThings

SmartThings.jpg

Monitorujte celou svou chytrou domácnost, ovládejte připojené přístroje, vytvářejte scénáře a rutiny, najděte ztracené či ukradené zařízení mobilní zařízení, spravujte telefon připojený k autu, … Nebude následovat dlouhý seznam potřebných aplikací, protože o všechno se postará jediná: Samsung SmartThings.

Klíčem k úspěchu je obrovská kompatibilita. Spolupráce se zařízeními Samsung je samozřejmostí, ale díky podpoře standardu Matter můžete připojovat zařízení více než 280 značek. Kromě naší sušičky a našeho televizoru tak můžete ovládat třeba osvětlení Philips Hue, monitorovat chytré termostaty, robotické vysavače různých značek, bezpečnostní senzory, … Nepotřebujete třicet aplikací třiceti výrobců, SmartThings se o vše postará.

Samsung Health

Health.jpg

Aplikace Samsung Health je vaším trenéremvýživovým poradcem, a tak trochu i terapeutem. V této mimořádně komplexní, ale přehledné aplikaci můžete shromažďovat údaje o svých denních aktivitách, jako jsou kroky, o cvičení a sportovních výkonech (od jízdy na kole přes posilovací stroje po třeba windsurfing), o snězených potravinách a vypité voděo svém spánku i o zdravotních údajích (složení vašeho těla, hladina kyslíku v krvi, stres, krevní tlak, …)

Nejenže je vše přehledné, také je sledování do značné míry automatické – pochopitelně pokud chcete a povolíte aplikaci přístup ke svým chytrým hodinkám nebo k různým „spřáteleným“ aplikacím třetích stran, se kterými si zvládne vyměňovat data (například umí změřené cvičení a údaj o spálených kaloriích poslat do oblíbených Kalorických tabulek). Můžete si jen dělat statistiky a „hlídat se“, můžete se aktivně zlepšovat ve sportech, můžete zdravě a úspěšně hubnout… Samsung Health bude ve všech těchto oblastech vaším nejlepším přítelem.

 

Režim Kids

Samsung Kids.jpg

Když jsme vybírali rodinný tablet (náš článek najdete zde), byl dětský režim Kids jedním z mnoha důvodů, proč jsme zamířili rovnou do e-shopu Samsung.

Telefon či tablet se přepne do speciálního, bezpečného prostředí, kde mají děti přístup k interaktivním, zábavným hrám, které je reálně rozvíjejí v různých oblastech (od kreslení po touhu si čistit zoubky). Navíc máte přístup i k několika opravdu špičkovým hrám, za které se běžně platí (jmenovitě například Toca Kitchen Sushi Restaurant nebo Toca Hair Salon 3).

Vy máte kontrolu – povolujte aplikace, nastavujete dobu používání, … Děti se bez hlesla nedostanou mimo bezpečné prostředí, neprovedou omylem nákupy v aplikaci, ani kdybyste jim dali přístup k „dospělácké“ hře s mikrotransakcemi, nedostanou se na nevhodné weby, nezmění vám nastavení telefonu ani nic podobného. Samozřejmě je správné jít s dětmi ven na hřiště nebo do lesa, ale z vlastní zkušenosti tvrdíme, že i mobilní zařízení – se Samsung Kids – pro ně může být opravdu prospěšné.

Poznámky Samsung Notes

Notes.jpg

Ať už chcete napsat rychlou poznámku někde na ulici, nebo vytváříte sofistikované zápisky ze školní přednáškySamsung Notes poslouží na výbornou. Pište text ručně i na klávesnici, pracujte s různými styly, formátováním i barvami, přidávejte hlasové nahrávky, fotografie, … A následně své poznámky nechte automaticky synchronizovat mezi všemi svými zařízeními. V práci či ve škole začněte na počítači, pokračujte třeba na mobilu nebo tabletu.

Majitelé zařízení s chytrým perem S Pen pak mají ještě víc možností. Mohou psát poznámky na vypnutou obrazovku, vpisovat poznámky do souborů PDF, převádět rukopis na strojový text a mnoho dalšího.

Galerie (systémová)

Mazani_objektu.jpg

Naše systémové aplikace patří k důvodům, proč je nadstavba OneUI tak oblíbená. I tak nenápadná součást systému, jako je prohlížeč souborů (Moje soubory), je přehledná a nabízí pokročilé možnosti – například propojení s Microsoft OneDrive nebo Diskem Google. My ale jako „top“ aplikaci vybíráme Galerii.

Napsali jsme o ní už i samostatný článek. Systémová galerie umí velmi inteligentně prohledávat a třídit fotky (ručně i automaticky), samozřejmě včetně možnosti vytvářet alba. Největší výhodou jsou ale pokročilé možnosti úprav. Nejenže si můžete vyhrát a přidávat na fotky různé samolepky nebo text – také můžete u snímku jedním klepnutím znatelně automaticky vylepšit kvalitu, používat pokročilé filtry nebo vyzkoušet profesionální nástroje, jako je odmazání nechtěného objektu na fotografii. Potěší také automatická záloha na OneDrive (jako vždy volitelně; jen pokud chcete).

 

Screenshot_Galaxy Watch PlugIn.jpgGalaxy Wearable

Naši ovládací aplikaci, přes kterou monitorujete, nastavujete a přizpůsobujete svou nositelnou elektroniku, bychom si dovolili označit za nadstandardně přehlednou.

Jako příklad vezměme chytré hodinky Galaxy Watch. Velmi snadno nastavíte oznámení, aplikace v hodinkách a jejich rozložení, pořadí ciferníků, chování samotných hodinek, funkce jejich tlačítek, … i vzhled ciferníku. Následně můžete veškeré nastavení snadno zálohovat, takže přechod na nový model hodinek (nebo spárování s jiným telefonem) nebude žádný problém.

Samsung Members

Members.jpg

Aplikace Members byla chytrá a užitečná, už když začínala, ale od chvíle, kdy se v roce 2020 propojila s touto naší komunitou, je bezkonkurenční.

Diskutujte a vyměňujte si zkušenosti s dalšími uživateli ve fórech, čtěte komunitní blog (ano, děláme reklamu sami sobě) nebo články plné tipů a triků, účastněte se soutěží a využívejte exkluzivní nabídky. Přes aplikaci také můžete snadno diagnostikovat svůj telefon, včetně věcí, jako je funkčnost displeje, Wi-Fi, nabíjení apod., a v případě potřeby se spojit s naší technickou podporu. I kdybyste nechtěli být aktivní v Samsung Community, doporučujeme, abyste měli aplikaci Members nainstalovanou pro případ potřeby.

Samsung Pass

Samsung Pass.jpg

Naše zařízení jsou před malwarem a podobnými útoky chráněná vícevrstvou ochranou na vojenské úrovni jménem Samsung Knox – a to jak software, tak samotný hardware. Proto můžeme s klidem v duši doporučit „správce hesel“ Samsung Pass, který zároveň může sloužit jako bezpečné úložiště kreditních karet, hesel či soukromých poznámek.

Získáváte pohodlí. Na spoustu webů se budete moci přihlásit třeba otiskem prstu. Tak si vás ověří Samsung Pass a následně za vás předvyplní přihlašovací údaje. Navíc se data mohou šifrovaně synchronizovat přes Samsung Cloud, takže jakmile je uložíte na telefonu, můžete se stejně komfortně a bezpečně přihlašovat třeba i na tabletu.

 

Screenshot_Smart Switch.jpgSamsung Smart Switch

Aplikaci Smart Switch využijete například v případě, že jste si právě přečetli tento článek a aplikace vás zaujaly, ale ještě nemáte zařízení Samsung… a hodláte to napravit. Pomůže vám totiž přenést většinu dat ze starého telefonu do nového.

Jde například o protokoly hovorůzprávy a kontakty, ale také o uživatelské účty a nastavenírozložení obrazovkyfotky a videasoubory… a nainstalované aplikace. Rozsah dat, jež můžete přenést, závisí na tom, z jakého zařízení přecházíte. Platí ale, že nemusí jít jen o předchozí model Samsung. Klidně „switchněte“ z telefonu s Androidem od konkurence nebo ze zařízení s iOS. Přechod bude díky Smart Switch mnohem komfortnější, než kdybyste začínali s prázdným telefonem.