V komunitě jsme fotoaparáty z telefonů Galaxy S23 docela posedlí. Hlavní fotoaparát s rozlišením až 200 MP (u modelu S23 Ultra) a přední fotoaparát s rozlišením 12 MP, oba vylepšené funkcí Super HDR, která vám pomůže pořídit ty nejpůsobivější záběry. A vylepšená umělá inteligence funkce Nightography zvýrazní detaily na fotografiích při slabém osvětlení.

Když jste zkoušeli fotoaparát na svém telefonu S23 nebo S23+, možná jste si všimli, že při fotografování zblízka vypadá okolí objektu trochu rozmazaně. Je to způsobeno tím, že zadní širokoúhlý fotoaparát v telefonech S23 a S23+ má objektiv s vysokou světelností, který pomáhá při pořizování snímků ve tmě. V praxi to znamená, že kvůli výraznějšímu efektu selektivního zaostření může pozadí fotografií vypadat rozmazaně.

Společnost Samsung plánuje tuto skutečnost zlepšit v budoucí aktualizaci softwaru. Pokud se s tímto problémem u svého Galaxy S23 nebo S23+ mezitím setkáváte, můžete vyzkoušet několik věcí:

  • Zkuste objekt vyfotografovat z větší vzdálenosti. Pokud je například objekt, který fotografujete, vzdálen 30 cm, ustupte alespoň na délku paže.
  • Zkuste pořídit snímek s telefonem na výšku. Pokud držíte telefon vodorovně nebo šikmo, může být pozadí rozmazanější.

Pokud používáte Galaxy S23 Ultra k pořízení fotografie zblízka, fotoaparát se automaticky přepne na širokoúhlý fotoaparát a aktivuje funkci Focus enhancer, která pomáhá zabránit rozmazání. Pokud jste v režimu vysokého rozlišení, není funkce Focus enhancer podporována, což může způsobit, že pozadí záběru zblízka bude rozmazané.

Vyzkoušeli jste fotoaparát na telefonech řady Galaxy S23? Pokud ano, dejte nám vědět v komentářích, co na něj říkáte!