I když jsme si tedy vědomi toho, že nadpis zní velmi „marketingově“, myslíme, že je to tvrzení se zlepšením života ospravedlnitelné. Posuďte sami.
Mobilní telefony: Bezpečí, energie i nové možnosti
Ke svému smartphonu Galaxy si můžete pořídit celou řadu užitečných doplňků. Rozdělili jsme je do několika kategorií podle využití.Druhá kůže jako ochrana
Předpokládáme, že smartphonem ani tabletem neházíte, nehrajete s ním fotbal ani jím nedrhnete chodník. I ten nejopatrnější uživatel ale může mít v kapse hrubé nečistoty, například zrnka písku (nebo v ní zapomenout klíče), zavadit telefonem o zeď nebo futro, případně ho omylem upustit.
Sice vyrábíme čím dál odolnější smartphony, kryté špičkovými skly a obrněné hliníkovými rámy, ale přesto jsou a z principu i budou náchylné na poškození.
Nenabízíme samozřejmě kouzelné příslušenství, které by telefon se stoprocentní jistotou ochránilo před pádem ze střechy mrakodrapu. Pokud ale svému mobilnímu miláčkovi pořídíte ochrannou fólii na displej a kryt či zavírací pouzdro, zvýšíte šance, že přežije menší, „normální“ nehody.
Když pak mobil hodíte do tašky ke klíčům, měla by v ideálním případě utrpět poškození nanejvýš vyměnitelná fólie, zatímco displej pod ní zůstane jako nový. Pokud smartphone nebo tablet v pouzdře při otáčení odřete o stěnu domu, možná si poškrábete pouzdro, ale samotný telefon přežije bez úhony (navíc můžete zvolit kryt s poutkem, takže vám při tom mobil nevypadne z ruky). A pokud si pořídíte rovnou zavírací pouzdro, můžete tím koneckonců získat i další výhody – například praktickou kapsu na kreditní kartu nebo integrovaný stojánek.
A mimochodem může být ta „druhá kůže“ opravdu kožená. V designu a speciálních požadavcích se nemusíte omezovat. Kůže, nebo silikon? A má ten silikon být průhledný, aby vyniknulo barevné provedení telefonu, nebo si pořídíte více různobarevných krytů a budete je slaďovat se svým outfitem? Chcete již zmíněné poutko? Co nejtenčí ochranu, nebo robustní kryt zvyšující odolnost? Abychom citovali píseň „Prodavač“ od Michala Tučného: „Co kdo chcete, tak to máme.“
Energie kdekoli a kdykoli
Víte, co je dnes ještě důležitější než kapacita baterie v mAh a udávaná výdrž? Rychlonabíjení. V době, kdy můžete za několik minut nabít telefon o několik desítek procent, je čím dál užitečnější mít nabíječky doma (klidně i vícero), v práci, ve škole i jinde, kde se pohybujete. A opravdu doporučujeme, aby podporovaly rychlé nabíjení, pokud ho tedy podporuje váš telefon.
Život je pak snazší. Zapomněli jste smartphone nabít? Než se obléknete, vyčistíte zuby a sbalíte věci, máte třeba + 30 % kapacity. V autě můžete mít klidně puštěnou navigaci, a rychlonabíječka stejně přidá další procenta. V práci můžete klidně vyřizovat hovor (bez rušivého kabelu) a odkládat telefon na bezdrátovou nabíječku… Ty moderní zvládnou bez problému – a bez drátů – nabíjet i dvě zařízení zároveň.
A co uprostřed džungle? Nebo (buďme realističtější) uprostřed „městské džungle“ na dovolené? Nebo při túře po hlubokých lesích? Pak přijde na řadu powerbanka, v níž se mohou skrývat klidně 2–4 plná dobití. Navíc i powerbanky dnes mohou nabídnout rychlé nabíjení a postarají se o dobití až tří zařízení současně.
Opravdu něco „navíc“
Nabíječkou jsme vás asi nepřekvapili, ale věděli jste, že k mobilu si můžete pořídit i klávesnici a že přikoupitelná klávesnice u tabletů může posloužit i jako pouzdro se stojánkem a nabízet touchpad, takže ho vlastně přetvoříte v notebook? (Mimochodem jsme ho tak loni několik týdnů testovali.)
Ani chytré pero S Pen není výsadou jen těch modelů, které ho mají přímo vestavěné ve svém těle. I k jiným smartphonům a tabletům si můžete S Pen přikoupit a užívat si možnost komfortně pořizovat ruční poznámky nebo kreslit náčrtky i umělecká díla. A nebojte se, že ho ztratíte – stačí pořídit pouzdro, které na něj má vyhrazený prostor.
Posledním, ale možná nejzábavnějším kouskem příslušenství je chytrý přívěsek Galaxy SmartTag. To, k čemu ho připevníte, už nikdy nebudete hledat – ať už půjde o klíče, batoh, nebo třeba domácího mazlíčka. Díky síti Galaxy Find Network můžete ztracenou věc najít i v případě, že jste ji ztratili třeba stovky metrů daleko. A pokud naopak marně hledáte drobnost zastrčenou někde v hromadě nepořádku, bude vás až k úplnému cíli navádět rozšířená realita přes technologii UWB.(Mimochodem připomínáme možnost pořídit sadu více SmartTagů, která je výhodnější než nákup po jednom kusu.)
I wearables jsou vlastně příslušenství
Luxusní sluchátka a superchytré hodinky jsou samozřejmě na úplně jiné úrovni než kryty a kabely – nositelná elektronika je celou samostatnou kategorií mobilních zařízení. Přesto je technicky vzato můžeme zařadit mezi „doplňky“ k chytrému telefonu.
Hodinky Galaxy Watch nepochybně znáte – ostatně několikrát jsme si je představovali a nedávno jsme o nich psali článek s osobními dojmy. Jsou vaším soukromým trenérem, terapeutem, výživovým poradcem, osobním asistentem… A také jimi například můžete bezpečně platit v obchodě.
Sluchátka Galaxy Buds nabídnou nejen skvostný zvuk, vyladěný experty z AKG, ale hlavně jsou díky svému „true wireless“ provedení nepřekonatelné praktická. Kabel totiž nevede ani do nich ze smartphonu, ani nespojuje samotná sluchátka. Ať už běžíte maraton, nebo ležíte v posteli, nesvazují vás žádné dráty, a přesto si můžete užít opravdu prvotřídní audio.
Televizory: Ještě lepší design i zvuk
I televizory sice dorazí v krabici kompletní, připravené k plnohodnotnému používání, ale s příslušenstvím můžete svůj zážitek ze sledování (a nejen z něj!) povýšit na ještě vyšší úroveň.
Na zeď, nebo na designový stojan?
Televizor můžete postavit například na zem nebo na skříňku na dodávané „noze“. Proč ne. Ale co takhle postavit ho do středu místnost na třínohý stojan, který evokuje malířské studio?
A co kdybyste zvolili tradičnější zavěšení na zeď, ale s opravdu hodně netradičními možnostmi navíc? V nabídce máme i držáky na zeď, které dokážou televizor automaticky otáčet na výšku. (Což se hodí například při sledování mobilních videí nebo reelů na sociálních sítích apod.)
Pokud je to na vás moc, vybíráme z nabídky úplný základ, ale v nejlepším možném provedení. Zavěste televizor opravdu těsně ke zdi, podobně jako obraz, pomocí bezmezerového držáku. A pokud zrovna nemáte možnost vést kabeláž skrytou dutinou ve stěně, nahraďte shluk kabelů jedním, „neviditelným“ kabelem. Ten nerušeně povede od televizoru ke skryté skříňce One Connect (může být třeba ve skříni) a až do té zapojíte veškeré své příslušenství, jakou jsou přehrávače či konzole.